Lecz przyczyny alergii – Nie objawy

Nie lecz objawów alergii – Lecz przyczyny

W ostatnich czasach bardzo duży problem społeczeństwa stanowią alergie. Alergia nie zagraża bezpośrednio życiu ale wpływa negatywnie na nasze funkcjonowanie.Badania wykazały,że skłonności i zachorowalność człowieka do alergii drastycznie się podniosły w ostatnich latach. Zachorowalność na astmę, zapalenie uszu, nieżyt nosa czy na inne dolegliwości dermatologiczne wzrosły kilkunastokrotnie. Alergia oznacza niepożądaną odpowiedź immunologiczną na czynniki zewnętrzne, które pokonują bariery obronne. Alergia może mieć objawy skórne, śluzówkowe, w drogach oddechowych i przewodzie pokarmowym. Pokrzywka, astma oskrzelowa, zapalenie spojówek, to tylko niektóre z symptomów. Alergia może pojawiać się się na skutek reakcji układu odpornościowego na toksyny zawarte w organizmie, w kontakcie z czynnikiem zewnętrznym: pokarmowym, wziewnym lub kontaktowym.Jak pozbyć się alergii ?Zazwyczaj oferowana jest pomoc przy alergiach za pomocą środków farmaceutycznych.

Leczenie alergii lekami w postaci maści, tabletek, sterydów często nie przynosi efektu a w niektórych przypadkach nawet pogarsza sytuację, krótko mówiąc jest to walka z objawami. Bardzo ważne jest  usuwanie przyczyn alergii, które mogą być różne. Oto niektóre z nich :

nieprawidłowe odżywianie – Nasze posiłki możemy podzielić na cztery grupy:

  • białka (mięso, ryby, jaja),
  • węglowodany ( chleb, miód, cukierki, ziemniaki),
  • tłuszcze ( masło, olej, smalec) i pokarmy roślinne (warzywa, owoce, soki).

Cały problem polega na tym, że węglowodany zaczynamy trawić już w ustach, białka w żołądku, potrawy roślinne w jelicie cienkim. Przy nieprawidłowym łączeniu pokarmów rozpocznie się szereg problemów trawiennych prowadzących do wielu chorób poprzez procesy gnilne.

zagrzybienie (candidioza) – Candida jest naturalnym składnikiem flory bakteryjnej jelita grubego. Problemy z candidą nie polega na samym fakcie jej obecności, ale na niekontrolowanym jej rozroście u większości pacjentów objawowych. Candida albicans to pasożytniczy grzyb z rodziny drożdżaków, który żyje w przewodzie pokarmowym człowieka, składając się na florę fizjologiczną jelita. Problemy z tym drożdżakiem zaczynają się wtedy, gdy naturalna równowaga w ilości oraz w składzie gatunkowym drobnoustrojów w jelicie zmieni się. Z takim zaburzeniem mamy do czynienia najczęściej wtedy gdy zjemy lub wypijemy coś, co było skażone chorobotwórczymi bakteriami, jak Salmonella, gronkowiec złocisty (Staphylococcus aureus), patogenne szczepy bakterii pałeczki okrężnicy (Escherichia coli), Enterobacteriace oraz wiele innych. Jeżeli spowodujemy degradację i niszczenie własnej flory jelitowej, to na miejsce pożytecznych bakterii spełniających ważne funkcje w organizmie rozwijają się patogenne bakterie chorobotwórcze lub występujące śladowo przy prawidłowej florze jelitowej formy grzybów, jak np. Candida albicans, który zaczyna się rozrastać i przejmuje rolę dominującą. Niestety, grzyb kolonizując jelita, wydziela szereg substancji z własnych procesów metabolicznych, zatruwa organizm przez produkty przemiany materii, oraz zaburza prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Stan taki prowadzi do rozchwiania prawidłowych czynności narządów i tkanek, co w konsekwencji przynosi rozmaite dolegliwości czy choroby. Candida przez swoje oddziaływanie na ścianę jelita powoduje jej nieszczelność i zdolność przenikania przez ścianę jelita substancji, które normalnie nie powinny się pojawić we krwi. Prowadzi to do przeciążenia organów wydalniczych jak nerki czy wątroba co w konsekwencji może skutkować rozwojem alergii.

zabiałczenie organizmu – organizm pozbawiony enzymu trawiennego „reniny” która rozkłada kazeinę nie jest w stanie strawić białka mleka krowiego które gnije w jelicie

zakwaszenie organizmu – Zaburzenie gospodarki kwasowo-zasadowej (zakwaszenie), jest pierwotną przyczyną wielu schorzeń. Niedobory substancji zasadowych sprawiają, że nadmiary kwasów (związki chemiczne zawierające wodór) atakują kości, tkankę łączną i inne komórki organizmu. Są one powodem bólów stawowych, mięśniowych oraz wielu różnych zakłóceń pracy całego organizmu. Na początku organizm z łatwością radzi sobie z zakwaszeniem. Dopiero po pewnym czasie skarżymy się na nieokreślone bóle i inne dolegliwości. Dopiero dużo później pojawiają się problemy, które określane są jako choroby cywilizacyjne wywołujące w lekarzach często uczucie bezsilności. Zaliczyć do nich możemy właśnie alergie. wszechobecne grzyby pleśniowe – ekspozycja na metabolity grzybów, takie jak β-glukany i mikotoksyny, może wywierać działanie immunosupresyjne lub drażniące i w ten sposób promować zaburzenia w układzie oddechowym. Do wywołania reakcji alergicznej na pleśnie wystarczą grzyby z bardzo małą liczbą zarodników. Grzyby bytujące w otoczeniu człowieka, jak i w jego organizmie, mogą wywoływać różne reakcje immunologiczne. Antygeny grzybów mogą stymulować wytwarzanie specyficznych IgE u osób atopowych, co przejawia się pojawieniem lub pogorszeniem kataru alergicznego lub astmy oskrzelowej.

pasożyty – Jedną z przyczyn chorób alergicznych mogą być pasożyty. Zauważono, że u pacjentów po usunięciu pasożytów z organizmu cofają się objawy alergii. A co jeszcze ciekawsze – ustępują napady duszności w astmie. Pasożyty żyją równolegle do naszego życia wewnątrz nas. Korzystają z energii dostarczanej wraz z pokarmem, odżywiają się komórkami naszego ciała, korzystają z witamin, które zażywamy troszcząc się o nasze zdrowie. W organizmie każdego z nas może znajdować się prawie 100 różnych rodzajów pasożytów, od mikroskopijnych rozmiarów, typu bakterie i wirusy, po tasiemce oraz owsiki.

W naszym gabinecie wykonają państwo test na pasożyty, grzyby, pleśnie, bakterie i wirusy, które mogą być przyczynami alergii.

Plazmoterapia usuwa wszelkiego rodzaju patogeny, czego efektem w wielu przypadkach jest ustąpieniem objawów alergii.